loader
  • Icon

    Adres:
    Bahar Sokak No:9 Yenikent, Gönyeli

  • Icon

    Bize Ulaşın
    +90 392 22 38759 - 22 38760

img

Metal Braketler

Dişlerin üzerine yapıştırılan, dişlere hiçbir zararı olmayan, tedavi sonunda kalıcı herhangi bir iz bırakmayan; yüksek kalite paslanmaz çelikten yapılan, metal aygıtlar olan metal braketler en sık kullanılan braket türlerinden biridir. Metal olduğu için kırılma ihtimali en düşük, en sağlam ve en dayanıklı türdür.
Metal braketlerin ortasından ark teli denilen ince bir tel geçmekte ve bu tel braketlere elastik veya tel ile tutturulmaktadır.. Sürtünmenin az olması nedeniyle tedavinin hızlı ilerlemesi avantajları bulunan metal braketler istenirse elastiklerle renklendirilebilmektedirler.

Kliniğimizde adölesan ve genç erişkin hastalarda (12-18 yaş) sıklıkla tercih edilen braket çeşidi olan Metal Braketler, tedavi başlangıcında diş yüzeylerine yapıştırılırlar ve tedavi süresince çıkarılmazlar. Diş hareketine yardımcı olan Ortodontik kuvvetlerin dişe iletilmesini sağlayan braketler, Dişlerin dış yüzeylerine yerleştirildikleri için dil hareketlerini kısıtlamamakta ve konuşmayı olumsuz yönde etkilememektedirler.

img
img
img