loader
  • Icon

    Adres:
    Bahar Sokak No:9 Yenikent, Gönyeli

  • Icon

    Bize Ulaşın
    +90 392 22 38759 - 22 38760

img

Acil Durumlarda;

Ortodontik tedaviniz sırasında bazı küçük problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Dişlerinizde meydana gelecek hassasiyet, dişetlerinde kabarıklıklar,tellerin eğilmesi ve ağızda tahriş meydana getirmesi, braketlerin kırılması, pekiştiricilerin kırılması veya kaybedilmesi, ya da randevunuz sonrasında dişlerinizde uzun süreli şiddetli ağrı oluşması durumlarında bizlere çalışma saatlerimiz içerisinde, iletişim bölümümüzde yer alan telefon numaralarımızdan veya çalışma saatleri dışında Acil Durumlar için aşağıdaki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

Gül Şakar - Klinik Personel ve Hasta İlişkileri Sorumlusu - (+90) 542 862 18 50
Şanlı Şanlıer - Dr.Yardımcısı Baş Asistan - (+90) 548 844 62 60
Havva Kayıkoğlu - Asistan - (+90) 542 884 44 04
Sevil Osmanlı - Asistan - (+90) 533 833 22 24
Burcu Akmansoy - Asistan- (+90) 548 870 20 84
Halide Beysoydan - Asistan- (+90) 533 855 99 51
Banu Aşan Sekreter - (+90) 548 862 15 26
Nejla Alp - Klinik Çalışanı -(+90) 548 820 64 12

Ortodonti randevunuz sonrasında dişlerinizde uzun süreli ağrı oluşması durumunda size önerildiği şeklide bir ağrı kesici alabilirsiniz. Bu konuda faydalı olabilecek bir diğer yöntem de tuzlu su ile ağzınızı çalkalamanız olacaktır. Genellikle bu durum 48 saat sürmektedir ve bu rahatsızlık geçinceye kadar yumuşak gıdalar almaya özen göstermenizi önermekteyiz. Eğer rahatsızlık gittikçe kötüleşirse veya 4 günden sonra aynen devam ederse, lütfen bizi arayınız. Braketlerinizin bir bölümü kırılırsa , parçayı saklayınız ve randevu almak için lütfen bizi arayınız.
Pekiştiriciniz kırılırsa Tamir ettirmek veya yenisiyle değiştirmek için lütfen bizi arayınız.
Braketleriniz varken dişleriniz arasında küçük boşluklar oluştuğunu gözlemlemeniz halinde endişe etmeyiniz. Bu durum, özellikle tedavinin erken safhalarında , dişler hareket ettikçe beklenen, normal bir olaydır. Bu boşluklar tedavi sonucunda kapatılacaktır. Fırçalama veya ip kullanma sırasında bir dişeti kanaması gözlemlerseniz, bu durum genellikle lokal bir enfeksiyon olduğu anlamına gelmektedir. Bu alanın diş fırçası ve dişipi ile temiz tutmasına özen gösteriniz ve eğer belirli bir bölge ağrılı ve şişse bu durumdan ortodontistinizi mümkün olduğunca çabuk haberdar ediniz.
Ortodonti randevunuz sonrasında dişlerinizde uzun süreli ağrı oluşması durumunda size önerildiği şeklide bir ağrı kesici alabilirsiniz. Bu konuda faydalı olabilecek bir diğer yöntem de tuzlu su ile ağzınızı çalkalamanız olacaktır. Genellikle bu durum 48 saat sürmektedir ve bu rahatsızlık geçinceye kadar yumuşak gıdalar almaya özen göstermenizi önermekteyiz. Eğer rahatsızlık gittikçe kötüleşirse veya 4 günden sonra aynen devam ederse, lütfen bizi arayınız.

Braketlerinizin bir bölümü kırılırsa , parçayı saklayınız ve randevu almak için lütfen bizi arayınız.
Pekiştiriciniz kırılırsa Tamir ettirmek veya yenisiyle değiştirmek için lütfen bizi arayınız.
Braketleriniz varken dişleriniz arasında küçük boşluklar oluştuğunu gözlemlemeniz halinde endişe etmeyiniz. Bu durum, özellikle tedavinin erken safhalarında , dişler hareket ettikçe beklenen, normal bir olaydır. Bu boşluklar tedavi sonucunda kapatılacaktır.
Fırçalama veya ip kullanma sırasında bir dişeti kanaması gözlemlerseniz, bu durum genellikle lokal bir enfeksiyon olduğu anlamına gelmektedir. Bu alanın diş fırçası ve dişipi ile temiz tutmasına özen gösteriniz ve eğer belirli bir bölge ağrılı ve şişse bu durumdan ortodontistinizi mümkün olduğunca çabuk haberdar ediniz.