loader
  • Icon

    Adres:
    Bahar Sokak No:9 Yenikent, Gönyeli

  • Icon

    Bize Ulaşın
    +90 392 22 38759 - 22 38760

img

Ortognatik Cerrahi

Şiddetli iskeletsel çene yapısı bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olan cerrahi bir yöntemdir.
Bu tedavide Ortodontist ve Cerrah birlikte çalışırlar. Dişler ortodontik olarak düzeltilir ve sonrasında çeneler cerrahi olarak yeniden konumlandırılır. Bu işlemler, sadece yüz görünümünü geliştirmekle kalmayıp, ayrıca dişlerin birbiriyle uyumunu ve düzgün fonksiyon görmesini de sağlar. Bu şekilde hasta daha rahat çiğneyebilir ve konuşabilir. Başka bir deyimle hem estetik hem de fonksiyonel bir iyileşme sağlanır.

Ortognatik cerrahi; Çeneler birbirleriyle veya dişler çenelerle uyumlu olmadığında ihtiyaç duyulabilen bir tekniktir
Klasik olarak dişlerinin kapanışları ile ilgili sorunları olan hastalar, görünümlerindeki bozukluğu profillerindeki bozukluk nedeniyle fark edebilir. Üst ya da alt çene önde veya geridedir . Kimi zaman da karşıdan bakıldığında asimetrik bir görünüm söz konusudur. Diğer bazı hastalarda görünümde fark edilen bir şey olmasa da ısırma problemi gibi fonksiyonel sorunları vardır. Her iki durumda da dişler tam olarak uyuşmadığı için çiğneme ve beslenme sorunu ortaya çıkar.

Ortognatik cerrahi çenelerdeki bu sorunu düzeltmek amacıyla, etkilenmiş çenelerin uygun pozisyona getirilmesi için geliştirilmiştir. genellikle büyüme ve gelişim tamamlandıktan sonra yapılan bu tür tedaviler vakanın şiddetine göre tek çene veya çift çene olarak uygulanır.

Tedavi planının bir parçası olan cerrahi işlem, ürkütücü görünebilir. Ancak böyle bir tedavinin sonuçları oldukça etkileyicidir. Ortodontik tedavi ve cerrahiyi takiben, daha iyi bir diş sağlığı ve daha iyi bir yüz görünümüne sahip olacaksınızdır. Hepsinden önemlisi, artık sizi daha sağlıklı, daha mutlu gösteren çok daha güzel bir gülümsemeniz olacaktır.